حدیث عجیب

دعا برای امام زمان صلوات امام زمان مهمّات

حدیث عجیب

امام حسن عسکری علیه السّلام فرمودند: به خدا قسم فرزندم مهدی غیبتی خواهد کرد که در آن غیبت ،از هلاکت نجات پیدا نمی‌کند مگر کسی که خداوند متعال او را در امامتش ثابت قدم بدارد و موفق کند به دعا نمودن برای تعجیل فرجش.[۱]

با کمی دقت در حدیث بالا متوجه می شویم که تنها راه نجات از  فتنه ها  و بلایا،ثابت قدم بودن در اعتقاد به امام زمان و دعا برای فرج ایشان می باشد.

موضوع خیلی مهم بوده که امام حسن عسکری علیه السّلام لفظ والله اول کلامشان آورده اند .

حضرت به والله قسم یادکردند که در زمان غیبت همه هلاک می شوند جزکسانی که  به لطف خداوند ثابت قدم باشند درامامت حضرت مهدی و موفّق بشوند به دعا برای فرج ایشان.

** آیا از این روشن تر می شود راه نجات از بلایا و فتنه های آخر الزّمان را بیان کرد؟

آیت الله موسوی اصفهانی به دستور امام زمان ارواحنافداه کتابی نوشته اند به نام مکیال المکارم ، در رابطه با فوائد دعا برای امام زمان  ارواحنافداه ، در این کتاب برای کسی که برای امام زمان ارواحنافداه دعا کند بیش از صد فضیلت و فایده نقل کرده اند که یکی از آنها این است که  امام زمان ارواحنافداه برای کسی که برایشان دعا کند دعا می کنند؛

حالا دعا به هر زبان ولهجه ای که باشد این فوائد را دارد ولی کاملترین،جامعترین و بهترین دعا ، صلوات و دعائی است که از خود امام زمان ارواحنافداه صادر شده است و در اوایل کتاب کلیّات مفاتیح الجنان آمده است .

 

آدرس صلوات امام زمان (ارواحنا فداه)  معروف صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی در مفاتیح الجنان

این دعا و صلوات شریف در اوایل کتاب کلیات مفاتیح الجنان ،در قسمت اعمال عصر جمعه، قبل از زیارت پیغمبر در روز شنبه، به نام صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی منسوب به امام زمان (ارواحنا فداه) آورده شده است .

متن شرع صلوات اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّدٍ سَیِّدِ المُرسَلین وَ خاتَمِ النَّبیین وَ حُجَّهِ رَبِّ العالَمین ……. می باشد.                    

وَمٰا تَوفیٖقیٖ اِلّٰا بِاللّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَاِلَیْهِ اُنیٖبُ

التماس دعا

 

[۱]کمال الدّین، ج۲،ص۳۸۴٫